مدارس کشور فنلاند بهترین مدرسه دنیا

بهترین مدرسه دنیا به نظرت  میتونه کجا باشه و یا بهتر بگم بنظرت چه مشخصاتی ممکنه داشته باشه ؟

شاید ندونید که کشور فنلاند بهترین مدارس را در دنیا داره و نظام آموزشی فنلاند یکی از معتبر ترین سیستم های آموزشی است که حتی به جاهای مختلف دنیا صادر میشه .طبق تحقیقات بعمل آمده بچه ها کمترین وقت را در مدرسه می گذرانند و بهترین نتیجه را میگیرند.

مدارس کشور فنلاند بهترین مدرسه دنیا

اما این مدارس چه مشخصاتی دارن ؟

دانش آموز محور بودن این مدارس یکی از مشخصه های اصلی آن است . دانش آموز مشغول یاد گرفتن است اما این یاد گرفتن حین بازی است مثلا وقتی که داره از درخت بالا میره درباره حشرات یاد میگیره و یا چیزهای مختلف . بچه ها مدام در حال معاشرت با دانش آموزان دیگر هستند و نظر رفتاری بهترین رشد را خواهند داشت .

یکی از ویژگیهای مهم مدارس فنلاند این است که به هیچ وجه تکلیفی در خانه انجام نمی دهند و دانش آموز تمام کارهای خود را در مدرسه انجام می دهد . و این که دانش آموز تا پایان دوره ابتدایی که شش است هیچ امتحانی ازش گرفته نمی شه و فقط یک امتحان نهایی در پایان این دوره شش ساله ازش گرفته میشه .

یکی دیگه از مشخصات مدارس فنلاند زیاد بودن ساعات زنگ تفریح و ناهار است تقریبا ۳ الی ۴ است ! و اینکه کلا ۲۰ ساعت در طول هفته دانش آموز باید به مدرسه برود . این را هم باید بدونی که تمامی مدارس این کشور رایگان است .

در مدارس فنلاند دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی به دو زبان خارجی علاوه بر زبان مادری خود آشنایی دارند . این طرح آموزشی به مدت ۵ سال اجرا میشود و دانش آموز دو زبان خارجی یاد میگیرد . میدونم باورکردنش سخته !!!

مدارس کشور فنلاند بهترین مدرسه دنیا

تمامی معلمانی که برای مدارس انتخاب می شوند با سخت گیری های بسیار زیادی انتخاب میشوند و تمامی آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند ویژگی که این مدارس را متمایز کرده است این که معلم در آموزش آزادی عمل و خلاقیت دارد و هر طور که تمایل داشته باشد میتواند مفاهیم را به دانش آموزش انتقال دهد 🙂

ویژگی بعدی این سیستم آموزشی این است که امکان ترک تحصیل وجود ندارد .در صورتیکه دانش آموزی در درسی ضعیف باشد معلم وظیفه دارد به اول توجه ویژه ای داشته و ساعات بیشتری را به آن اختصاص دهد و همچنین روانشناسان و مشاوران مدرسه نیز دانش آموزی را که مشکل آموزشی داشته باشد را حمایت می کنند .

توجه بسیار زیادی به تغذیه بچه ها میشود و سالم ترین و بهترین تغذیه ها در اختیار بچه ها قرار میگیرد  .وقت ناهار هم بچه ها راحت هستند و هر غذایی را میتونند در مدرسه بخورند .

 

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

  1. sonia گفت:

    چه جالب !!! دقیقا برعکس مدارس کشور ما

  2. غزل گفت:

    خدا شانس بده …

  3. ناشناس گفت:

    عمرمون تو ایران تلف شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *