دانستنیهای لبخند

خندیدن کاریست که ما خوشبختانه هر روز انجام می‌دهیم. لبخند اغلب عکس العملی است که در کنترل ما نیست. مانند وقتی که دوست صمیمی شما به سویتان می‌آید و شما ناخودآگاه به او لبخند می‌زنید. گاهی اوقات لبخند ما به دور از ادب است مثلا وقتی به جای سلام یا در پاسخ کسی لبخند می‌زنیم.

خنده

شاید شما قبلا درباره این موضوع فکر نکرده باشین اما اطلاعات زیادی پشت لبخند انسان وجود دارد.

هنگامی که شما لبخند می‌زنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ یک لبخند معمولا تصویری از بالا بردن گوشه‌های دهان است که در واقع نتیجه کشش عضلات قسمتی از صورت است. هنگامی که شما چیزی را که خوشحالتان می‌کند ببینید، مثلا بهترین دوستتان، یک سیگنال به مغز شما فرستاده می‌شود و پس از آن پاسخ سیگنال به ماهیچه‌های صورت شما فرستاده می‌شود و یک لبخند ایجاد می‌شود.

اما این پایان داستان نیست. هنگامی که شما واقعا لبخند می‌زنید، بازخورد مثبت به مغز شما فرستاده می‌شود و احساسات مثبت شما را تحریک می‌کند.اساسا زمانی که شما بیشتر لبخند می‌زنید و شادتر هستید احساسات خوشایندتری نیز خواهید داشت.

لبخند خود را پنهان نکنید.

قهقهه

قهقهه

تفاوت‌هایی در انواع لبخند وجود دارد.

لبخندی که به عنوان واقعی‌ترین لبخند است و در نتیجه بسیار شادی آور است به عنوان قهقهه شناخته می‌شود. وقتی ما اینگونه می‌خندیم گوشه‌های دهانمان تا جایی بالا می‌رود که با گوشه‌های چشمانمان تماس پیدا می‌کند.

نوع دیگری از لبخند وجود دارد که ما به عنوان لبخند ساختگی می‌شناسیم. در این نوع لبخند گوشه‌های چشم شما چروک نمی‌شود.

7

 

ساختگی تا وقتی که شما بخواهید

اغلب مردم می‌گویند احساسات مثبت ساختگی شبیه خندیدن حتی اگر واقعی نباشد می‌تواند باعث شود که شما احساس بهتری داشته باشید. در حقیقت مدارک علمی آن را تایید می‌کند. همانطور که می‌دانید خندیدن شما باعث ایجاد احساس خوب در مغز شما می‌شود. اگرچه اگر لبخند شما کامل و واقعی باشد موثرتر است. اما مطالعات نشان داده که حتی یک لبخند ساختگی هم می‌تواند باعث ایجاد شادی در شما شود.

10

شما نمی‌توانید لبخند ساختگی خود را واقعی جلوه دهید اما آن باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید.امتحان کنید.

شما گاهی اوقات حس لبخند ندارید، شاید یک روز بد را تجربه کرده‌اید یا شاید در حال عبور از یک مسیر سخت در زندگیتان هستید اما اگر شما نخواهید نمی‌توانید بخندید. این حقیقت را در نظر بگیرید که خندیدن حتی اگر یک خنده‌ی واقعی نباشد باعث می‌شود شما احساس بهتری داشته باشید. این نظریه را امتحان کنید و به مادر یا دوست خود لبخند بزنید. ممکن است که شما متوجه شوید که وقتی لبخند می‌زنید سختی‌ها برای شما آسان‌تر می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *