فکر کردن به آینده

‏هنگامی که شما فکر می کنید که چه کسی هستید و چه کسی می خواهید باشید، بعضی از افکارتان به آ ینده نزدیک مربوط می شوند: « آ یا امتحان علوم اجتماعی را خوب می دهم؟،،، » برای فصل بعد کدام ورزش را امتحان کنم؟،»« ‏برای مهمانی مدرسه چه لباسی باید بپوشم؟».  بعضی از افکارتان هم به آ ینده دور مربوط می شوند:« ‏آ یا به دانشگاه خواهم رفت؟ « وقتی بزرگ شوم چه شغلی خواهم داشت؟». « ‏آ یا به سفر دور دنیا خواهم رفت؟»

نگرانی از آینده

نگرانی از آینده

فرقی نمی کند بخواهید جواب کدام سوال خود را پیدا کنید، در هر حال افکار باعث می شوند شما هیجان، ترس، گیجی، دستپاچگی ، دل شوره و بسیاری از احساسات دیگر را تجربه کنید. زندگی می تواند مثل سوار شدن به سرسره های چرخ فلکی باشد که دائمآ شما را بالا و پایین می برد. گاهی تند می رود، گاهی کند، گاهی شما را به در و دیوار می کوبد و گاهی راحت و هموار است.

فکر کردن به آینده

فکر کردن به آینده

حتی گاهی اوقات شما را دور یک محور می چرخاند. شما نمی توانید آن را کنترل کنید (در زندگی، حوادث و رویدادها این طورند). وقتی به پایین می رسید، فقط چیزهایی را که درست در مقابل شماهستند می بینید، ولی وقتی به قسمت بالا می روید میتوانید تمام مناظر اطراف را ببینید وقتی می خواهید شروع کنید باور کنید که از این سرسره  بازی لذت خواهید برد . وقتی تمام می شود خواهید دید واقعا باحال بود – حتی اگر اول که شروع کردید چنین حسی نداشتید .

کار شجاعانه ای که برای اولین بار انجامش می دهید ، زندگی تان را عوض می کند .

با خودتان چالش داشته باشید!

منبع : کتاب آنچه دختران باهوش باید بدانند نویسنده لوری زلینگر مترجم روژین شاملو انتشارات گام

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. خرداد ۵, ۱۳۹۶

    […] با مهارت­های فکر کردن مشکل دارید؟ در ادامه راه­هایی برای بهبود این مهارت­ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *