۴ دلیلی که باعث ریزش موی شما می شود

علل ریزش مو

علل ریزش مو

 

ریزش مو عللی فراوانی دارد که در این مقاله به آن میپردازیم ولی در ابتدا باید بدانیم که

 آیا ریزش مو غیرعادی است یا خیر ؟

روزانه به طور معمول یک شخص معمولی بین ۶۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز از دست می‌دهد.

چه زمانی باید نگران ریزش مو باشیم ؟

اگر ریزش بیش از سه ماه ادامه یافت، برای مشاوره نزد یک متخصص پوست بروید شایع‌ترین علل ریزش موی بلند مدت، عبارت است از کمبود آهن، کمبود ویتامین D و ویتامین B12، و همچنین مشکلات کم کاری یا پرکاری تیروئید که در مقاله زیر به آن میپردازیم.

علل ریزش مو

ریزش مو

ریزش مو

۱. مواد شیمیایی

مواد شیمیایی موجود در شامپوها و نرم کنندها منجر به شکستگی و ریزش مو می شود . سعی کنید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید که حوای مواد شوینده کمتری هستند .

۲. استرس

گاهی اوقات بعد از یک جراحی مهم ، کاهش وزن شدید استرس به بدن وارد می شود و ریزش مو رخ میدهد . مو در ۳ مرحله رشد می‌کند: رشد، استراحت و ریزش. در طول استرس، مو سریعتر از حالت طبیعی، دو مرحله اول را سپری می‌کند و وارد مرحله ریزش می‌شود. هنگامیکه بدن شما آن استرس بیش از حد را پشت سر گذاشت، مویتان باید به حالت عادی برگردد

استرس باعث ریزش مو می شود

استرس باعث ریزش مو می شود

۳. عادت غذایی نامناسب

بدن برای سالم بودن و رشد مناسب به مواد مغذی مناسب نیاز دارد ، اگر شما دچار کمبود پروتئین، آهن و منیزیم باشید، ممکن است متوجه ریزش موی بیشتری شوید . اگر احتمال سایرعلل ریزش مو رد شده‌اند، یک متخصص تغذیه می‌تواند به شما در تنظیم یک رژیم غذایی مناسب کمک کند. موی شما از پروتئین ساخته شده است بنابراین مواد غذایی بیشتری که سرشار از این ماده مغذی هستند مانند ماست یونانی، مرغ و آجیل ــ به رژیم غذایی‌تان می‌تواند به کاهش ریزش موی مربوط به رژیم غذایی کمک کند.

۴٫مشکل تروئید

کم کاری تیروئید (تیروئید کم کار) و پرکاری تیروئید (تیروئید پرکار) هر دو می‌توانند باعث ریزش مو شوند. خبر خوب این است که با درمان موفق موها معمولا دوباره رشد می‌کنند.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *