صبح زود بیدار شدن! آیا ممکنه؟

صبح زود بیدار شدن

همه این را میدونن که هرکسی بتونه صبح زود بیدار بشه، اخلاق بهتری در طول روز داره. خصوصاً که بتونه ساعت ۴و نیم بدون زحمت ملحفه را از روی صورتش کنار بزنه!  برای اطمینان از زود بیدار شدن، همه معمولاً از ساعت استفاده می کنند.  برخی از مردم برای اینکه صبح سرحال بشن، ۳ فنجان قهوه می خورند.

اما واقعاً علت اینکه صبح زود بیدار شدن اینقدر  سخته چیه؟

ولی دلیل دیر بیدار شدن یک چیزه :  عادت. آیا تو همیشه دیر  بیدار میشی و  دلت میخواد باز هم بخوابی؟ و همینطور نمیدونی که چرا صبح زود بیدار شدن خوبه.؟ اگه بتونی روزت را از صبح برنامه ریزی کنی امکان موفقیت بیشتری داری و میتونی صبح زودتر از رختخواب بزنی بیرون

روش هایی برای اینکه بتونی صبخ زود بیدرا بشی وجود داره:

برنامه ریزی داشته باش

 • ۱-برنامه ریزی داشته باش!

 • صرف نظر از اینکه تو بصورت روزانه برنامه ریزی می کنی یا بصورت هفتگی، لازمه که در عصر  روز قبل  چیزهای مهم را بنویسی . مثلا اینکه فردا  قراره  چه کاری انجام بدی.

اینکار میتونه یک مجوز خواب آرام بخش برای تو باشه. ضمن اینکه فردا صبح وقتی چشمت را باز میکنی  میبینی که یک برنامه جلوی چشمت قرار گرفته است.

 • ۲-صبحت را سبکتر کن.

آیا صبح وقتی می خوای از خونه بیرون بری دنبال کلیدت می گردی؟ بهتره از روز قبل وسایل صبحت را آماده کنی تا در وقت صرفه جویی کنی. خوبه که حتی کیفت را از شب قبل ببندی اون موقع میبنی که زمان زیادی را در صبح ذخیره کردی!

برنامه خوابت را منظم کن

 • ۳-برنامه خوابت را منظم کن!

بدن تو یک ریتم خواب و بیداری داره که خودت باید اون را بفهمی. سعی کن مدت زمان واقعی که بدنت به خواب احتیاج دارده را یاد بگیری. همچنین ساعت خوابت را تنظیم کن که سر ساعت منظمی به رختخواب بری و صبح هم ساعت مشخصی بیدار بشی.

از ساعت هم استفاده کن

۴- از ساعت هم استفاده کن!

یکی از بزرگترین اشتباهات که اکثر بچه ها انجام میدن اینه که دکمه تاخیر ساعت را میزنن و به این امید که ساعت خراب بشه دوباره میخوابن. در واقع زنگ ساعت برای اینه که به تو بگه  الان زمان بیدار شدنه و نه چیز دیگه ای!

سعی کن  هر صبح بعد از زنگ ساعت چشمات را باز کنی و از جات جدا بشی . با گذشت زمان این کار کم کم به صورت خودکار انجام میشه و دیگه احساس چرت زدن پیدا نمی کنی. اگه هنوز هم به سختی از تختت جدا میشی من یک نکته اضافی برات دارم و اون اینه که ساعت را دور از تختت بیذار  اینجوری مجبور میشی که از جات بلند بشی تا اون را خاموش کنی. اما حواست باشه که دوباره به تختت نری!

یک دوش آب ملایم (تقریبا خنک) بگیر

 • -بعد از اینکه از تختت جدا شدی برو و یک دوش آب ملایم (تقریبا خنک) بگیر. اینجور ی کاملاً خواب از سرت میپره.
 • ۵-اجازه بده هوای تازه به سرت بخوره.

 • آیا تو از اون دسته آدمهایی هستی که شبها با پنجره اتاق باز می خوابی یا نه دوست داری که همه در و پنجره ها بسته باشن؟فرقی نمیکنه ولی این را بدون که صبح باید در و پنجره های ساختمون را باز کنی تا هوای آپارتمان عوض بشه و  اکسیژن بیاد توی خونه. از هوای تازه تنفس کن و احساس شادابی کن.
 • ۶-صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است.

 • این جمله که من وقت کافی برای صبحانه ندارم اصلاً قابل قبول نیست. صبحانه مهمترین وعده غذایی هست و به تو نیرو میده که حرکت کنی و انرژی داشته باشی . حتی اگه وقت هم نداری میتونی چند دقیقه ای بصورت ایستاده صبحانه ات را بخوری .
 • بعضی ها هم صبح زود میرن و 10 کیلومتری می دون.
 • ۷- روالت را کامل کن.

 • این قسمت برای هر کسی  متفاوته.  ولی یک صبحانه مفصل میتونه انرژی زیادی برای انجام فعالیت های روزانه بده. اون جور باش که دوست داری! اما برنامه روزانه ت را انجام بده.

بعضی ها  صبح اول میرن دوش می گیرن بعد صبحانه می خورن اما بعضی ها هم هستن که برعکس اول صبحانه می خورن بعد دوش می گیرن. بعضی ها هم صبح زود میرن و ۱۰ کیلومتری  می دون.  ولی بعضی ها ترجیح می دن که روز را با مدیتشین و حرکات آرامش بخش شروع کنن.  مهم کاری نیست که شما انجام می دید بلکه مهم اینه که حتما اون را انجام بدید. سعی کنید بفهمید کدام فعالیت برای شما مفیدتره و حال شما را بهتر میکنه.

 • ۸-آیا هنوز احساس می کنی که به یک کار فوق العاده احتیاج دارید؟

هر صبح یک لیوان آب خنک  بعد از بلند شدن بخور. اینکار بدنت را تازه میکنه و بدنت را به حرکت میاره . حس خواب از سرت میپره و احساس میکنی که برای شروع یک روز خوب آماده ای

زود بیدار شدن

 • ۹-هنوز یک جای کار می لنگه؟

 • نگران نباش. تو یک دفعه نمی تونی از فردا صبح زود بیدار بشی زیرا این یک فاز هستش که بدنت باید بهش عادت کنه . تو احتیاج داری که نظم و  کمی هم کنترل روی خودت پیدا کنی. باید تلاش کنی و بدونی که پرنده هایی که صبح زودتر بیدار میشن دانه های بهتری را پیدا می کنن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *