زازل، دختری که توسط یک توپ شلیک شد!

شلیک انسان

تاریخ وقوع حادثه: ۲ آپریل ۱۸۷۷

مکان وقوع: لندن، انگلستان

ابتدا یک انفجار رخ داد، حجم عظیمی از دود پراکنده شد، در این روز اولین انسان از طریق یک توپ جنگی به هوا رانده شد. تا ارتفاعی حدود ۱۸ متر بالای سر جمعیتی که متحیرانه واقعه را نگاه می کردند.

نام این شخص “رزا ریچتر” بود، دختر ۱۶ ساله اهل انگلستان که با نام مستعار “زازل” معروف بود. او یک بند باز بود که روی طناب ها در آسمان قدم می زد. رزا مهارت های این چنینی خود را از “ویلیام هانت” آموزش گرفته بود. ویلیام هانت یک بند باز کانادایی بود که به نام “فارینی بزرگ” نیز شهرت داشت. او به خاطر بند بازی هایش در ارتفاعات بسیار زیاد معروف شده بود.

ویلیام در سال ۱۸۷۱ مکانیسم پرتاب یک انسان با یک توپ جنگی به آسمان، و سپس فرود او به روی یک تور نجات را بررسی می کرد. خوشبختانه پرتاب رزا از طریق توپ همراه با انفجار واقعی نبود، بلکه صدا و دود حاصله به صورت مصنوعی توسط دستگاه هایی ایجاد شده بود.

هنوز که هنوزه، مردمی که در آن روز در لندن شاهد این واقعه بودند، تحت تاثیر اتفاق آن سال قرار می گیرند و با به یاد آوردنش چشمانشان از تعجب گرد می شود. این واقعه در ” رویال آکواریوم” که مکانی تفریحی و گردشگری بود اتفاق افتاد. تا اینکه در سال ۱۹۰۳ این مکان تخریب شد.

اگرچه رزا شخص شجاع و نترسی بود و توانایی های آکروباتیک بالایی داشت، اما نباید فراموش کرد که این کار برای وی خالی از خطر و ریسک نبود. دود و انفجاری که به شکل مصنوعی ایجاد شده بود را امروزه به کمک حجم های فشرده هوا ایجاد می کنند. هنگامی که او به هوا پرتاب شد ، متاسفانه هنگام بازگشت به سطح زمین به علت برخی اشتباهات در محاسبات، نتوانست روی تور نجات فرود بیاید.

او این عمل را چندین مرتبه در جلوی چشمان جمعیت ۲۰،۰۰۰ نفری در انگستان و ایالات متحده به انجام رسانید.

رزا بسیار خوش شانس بود که از این حوادث جان سالم به در برد. هنگام برخورد با زمین وی از ناحیه کمر دچار شکستگی شده و از شغل وی بازنشست شد.

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. md hassan گفت:

    جالب بود. راجع به هری هودینی هم بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *