دلم نمی خواهد پدر و مادرم به دیدن معلم هایم بروند

دلم نمی خواهد پدر و مادرم به دیدن معلم هایم بروند
چرا از این ملاقات ناراحتی؟ ‏کار بدی کرده ای، خطای بزرگی از تو سر زده، یا به طور کلی از این کار خوشت نمی آید؟اگر یک گونی نمره ی بد گرفته ای یا سر کلاس همه ی معلم ها مسخره بازی درآ ورده ای، معلوم است که این ملاقات برایت ناخوشایند است، چون در بازگشت به خانه، زخم زبان و دعوا در انتظارت است. کار زیادی هم برایت نمی شود کرد … فهرست کارهای هر کس موجود است، فهرست کارهای پدرم و مادرت در دفتر کارشان و فهرست کار معلم ها، وقتی پای بازرسی به میان می آید. چیزی برای سرزنش کردن تو وجود ندارد؟

دلم نمی خواهد پدر و مادرم به دیدن معلم هایم بروند

پس فقط دلت نمی خواهد که پشت سرت حرفی زده شود. خب، حق هم داری، کار بسیار بدی است. شاید روزی، زمزمه ی ناخوشایندی از این ملاقات شنیده و احساس کرده ای همیشه هم حرف های درستی در مورد تو گفته نمی شود. ولی از کجا می شود فهمید !

دلم نمی خواهد پدر و مادرم به دیدن معلم هایم بروند

حالا نوبت توست

  • از پدر و مادرت خواهش کن با هم به ملاقات معلم ات بروید . حالا دیگر به حد کافی بزرگ شده ای و به خصوص که موضوع اصلی گفت و گو تو هستی . در این صورت کم تراحساس نگرانی می کنی. می تواین قول بدهی که بهتر درس بخوانی یا اگر با آن چه می گویند موافق نیستی ، از خودت دفاع کنی .
  • فکر نکن همیشه می خواهند از بدی های تو حرف بزنند : ملاقات های پدر و مادرها با معلم ها بیش تر برای بهتر شناختن توست . ملاقات های پدر و مادرها با معلم ها بیشتر برای بهتر شناختن توست . پدر و مادرت که تو را طور دیگری می شناسند ، می توانند از تو دفاع کنند ( حتی گاهی کار برعکس است ، یعنی معلمها از تو دفاع می کنند!) بعد از این گونه ملاقات ها ، معمولات اوضاع بهتر می شود ، چون باری از دوش تو برداشته می شود و معلمها هم توجه بیشتری به تو می کنند .)
  • مدرسه جایی است که تو در آن چیزهای زیادی یاد میگیری ولی در عین حال جایی است که دوران کودکی خود را در آن می گذرانی . پدر و مادرت در جریان همه ی چیزها نیستند و این طوری خیلی بهتر است . اگر آن ها وقت و بی وقت و بدون دلیل خاص به دیدن معلم هایت می روند ، دیگر زیاده روی می کنند . به آنها یادآوری کن مدرسه ،محدوده ی توست !

قانون طلائی

با صحبت کردن درباره ی خودت ، باعث می شوی بزرگترها در مورد کارهایت کنجکاوی نکنند .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *