در مورد دزدان دریایی چه میدانید؟

جنگ دزدان دریایی

دزدان دریایی چه کسانی بودند؟

دزدان دریایی کسانی هستن که در دریا به کشتی ها حمله میکنن و اموال اونا رو غارت میکنن. اونا آدم کشای خطرناکی هستن. دزدان دریایی یونانی در حدود ۲۷۰۰ سال پیش در دریای مدیترانه به کشتی ها حمله میکردن. ۱۰۰۰ سال پیش دزدان دریایی که “وایکینگ” نامیده میشدن، از اسکاندیناوی به دریاهای شمال اروپا مسافرت میکردن. مشهور ترین دزدای دریایی در قرن ۱۷ و ۱۸ زندگی میکردن.
سفر دزدان دریایی
در اغلب سفرهای دریایی، اونها مسافتی بیش از ۰۰۰/۴۰ کیلومتر را طی میکردن که این سفرها چندین سال طول میکشید. کشتی های بادبانی به باد و جریان زیر آب نیاز داشتند تا حرکت کنند. اگه اونها نمیتوانستند آب و غذا سرقت کنن مجبور بودن برای پیدا کردن آب و غذا به خشکی هم برن.
از دهه ۱۶۹۰میلادی ، دزدان دریایی اغلب به سفری که سفر رفت و برگشت دزدان دریایی نامیده میشده میرفتند. این سفر از شمال آمریکا یا کارائیب شروع شده به سوی آفریقا، سپس ماداگاسکار و تا دریای عربستان ادامه داشت. سپس دوباره تمام راه را برمیگشتند. همانطور که مسیر را طی میکردن کشتی ها رو غارت میکردن.

کشتی دزدان دریایی

کشتی دزدان دریایی

پرچم دزدان دریایی

پرجم دزدان دریایی
فرماندهان دزدان دریایی، پرچم هاشون رو برای ترسوندن مردم و دشمنانشون طراحی میکردن. بنابراین انواع مختلف پرچم وجود داشت. جالبه که همه پرچم ها شامل تصویر جمجمه و دو استخوان متقاطع نبودن.
غذا
نگهداری غذا در کشتی دزدان دریایی مشکل بود. برای سالم موندن گوشت بهش نمک اضافه می کردن.دزدان دریایی وقتی غذایشان تمام می شد، مجبور میشدن موش هایی را که در کشتی زندگی می کردند بخورن.

سلاحهای دزدان دریایی

دزدان دریایی از اسلحه های متنوع فراوانی استفاده می کردند. واکینگ ها از تبرزین و یونانیان از شمشیر کوچکی به نام “کوپیز” استفاده می کردن. دزدان دریایی برونئی شمشیرهایی به نام “ماندو” داشتند. برخی دزدان دریایی از قمه، تپانچه و تفنگ های سر پر استفاده می کردند. تپانچه و خنجر، راحت ترین نوع اسلحه برای استفاده در عرشه کشتی بودن.

دزدان دریایی زن

آن بونی

“آن بونی” یه دزد دریایی زن اهل ایرلند بود.

معمولا زنان اجازه نداشتن وارد کشتی های دزدان دریایی بشن. برخی از اونها تونستن موفق بشن و دزد دریایی می شدن. آنها مجبور بودن با پوشیدن لباس و جنگیدن مثل مردان، وانمود کنن که مرد هستن.حتی بعضی از زنان دزد دریایی ، در کشتی هاشون شجاعتر و قویتر از مردان بودن. تعداد کمی از زنان دزد دریایی توانستند مثل مادام چنگ خیلی قدرتمند شوند.

گنج های مدفون

داستان های زیادی درباره گنجهای دفن شده دزدان دریایی نقل شده اما نمی دونیم آیا این داستان ها واقعیت دارند یا خیر. گفته شده “گریس اومالی” چندین تن طلا و جواهر را دفن کرده. کاپیتان کید واقعا گنجش را در جزیرهگاردینر نزدیک نیویورک دفن کرده بود. واقعیت این است که بیشتر دزدان دریایی به محض اینکه پول به دست می آوردن آن را خرج می کردن یا در قمار از دست می دادن. دزدان دریایی فقط گنج نمی دزدیدند، بلکه هر محموله ای راکه می توانستند بفروشن به سرقت می بردن.

قوانین بازی

کاپیتان های دزدان دریایی اغلب، دزدان را مجبور می کردن که از یک سری قوانین در کشتی شان پیروی کنن. این قوانین سخت اما قابل قبول بود. درباره چگونگی تقسیم غنایم قوانینی وجود داشت. همچنین، درباره نوع مجازات مجرمان هم قوانینی وجود داشت برای بدترین جرم ها مجازات اعدام بود. افراد مجرم را از روی عرشه به آب می انداختند تا غرق یا بوسیله کوسه ها بلعیده بشن.

دزدان دریایی امروزی

توی این زمان که ما زندگی میکنیم، به اندازه دهه ۱۷۰۰ میلادی دزد دریایی وجود نداره. اما در چند سال اخیر، در اقیانوس هند و دریای جنوب چین، به کشتی ها حمله میشه.
دزدای دریایی امروزی از قایق های تندرو استفاده میکنن و با خودشون چاقو و مسلسل حمل میکنن. معمولا به کشتی های کانتینربر کوچک حمله میکنن و تا جایی که میتونن کالاو اموال با ارزش میدزدن.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *