روش مقابله با بوی بد دهان

بوی بد دهان مخصوصا دریک فاصله نزدیک می‌تواند خیلی بد باشد و حتی ممکن است باعث شود که دوستان و خانواده شما از شما دوری کنند. در این جا چند راهکار برای مقابله با این مشکل را به شما ارائه می‌دهیم.

بوی بد دهان نوجوان شاد

۱-مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی، شاید این مطلب را بارها شنیده باشید ولی یکی از بزرگترین علل بوی بد دهان استفاده نکردن از مسواک و نخ دندان به طور منظم است. همچنین زبان خود را به طور منظم  شستشودهید چرا که باکتریها دوست دارند در آنجا مهمانی بگیرند.

2

۲-زبان خود را مسواک بزنید .پوششی که به طور معمول بر روی زبان تشکیل می شود می تواند میزبان خوبی برای باکتری های بدبو کننده ی دهان باشد برای اینکه از دست آنها خلاص شوید زبان خود را به آرامی مسواک بزنید. اگر مسواک زدن پشت زبان برای شما مشکل است از یک اسکریپر زبان استفاده کنید. آنها طراحی شده اند برای از بین بردن باکتری‌ها ، بقایای مواد غذایی و سلول ها ی مرده که مسواک زدن به تنهایی نمی تواند آنها را از بین ببرد.

۳-از غذاهایی که دهان شما را بد بو و اسیدی می کنند اجتناب کنید . پیاز و سیر مجرم درجه اول هستند متاسفانه مسواک زدن بعد از خوردن آنها کمکی نخواهد کرد. بعد از خوردن سیر و پیاز، مواد فرّاری که در درون آنها وجود دارند ، راه خود را به درون جریان خون و ریه های شما پیدا می کنند درست همان جایی که نفس خود را از آنجا به بیرون منتقل می کنید . تنها راهی که برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد این است که از خوردن آنها اجتناب کنید به خصوص قبل از مناسبت های اجتماعی و یا ملاقات دوستان که شما به فکر بوی دهان خود هستید .

2.5

۴-دخانیات استتعمال نکنید چرا که بوجود آورنده ۴ میلیارد مشکلات سلامتی مختلف و بوی بد دهان است.

۵-خوردن جعفری چیزی که رومیان باستان نیز استفاده می‌کردند. میخک، چوب دارچین و دانه‌ی رازیانه بجوید

 

3۶- بعد از شام بجای استفاده ازآب نبات های خوشبو کننده ها از آدامس استفاده کنید . آب نبات های شیرین سبب ترویج رشد باکتری در دهان شما و اضافه کردن مشکلات بوی بد دهان خواهند شد در عوض آدامس بدون قند بجوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *