به چه نکاتی باید سرکلاس درس گوش بدیم

البته که باید کلا سرکلاس درس حواست جمع باشه ولی وقتی که معلم داره درس میده باید به یکسری چیزها حواست خیلی بیشتر جمع باشه که من بهت میگم .

به ایده ها و مفاهیم کلی گوش کن و؛سعی نکن هر کلمه ای رو یاد بگیری

 ۱-به ایده ها و مفاهیم کلی گوش کن و؛سعی نکن هر کلمه ای رو یاد بگیری

حتما به مفهوم کلی درس گوش بده و نگران هر کلمه ای که از دهن معلم بیرون میاد نباش. به کلید واژه ها و مفاهیم کلی که معلمت میگه دقت کن و به هر چیزی که در تخته سیاه نوشته میشه توجه کن. هر چیزی که معلم در تخته مینویسه، چیزهای مهمی هستن.

همچنین چیزهایی که چندین بار نوشته و توضیح داده میشن هم بسیار مهم هستن.

به مفاهیم دیداری و شنیداری و زبان بدن دقت کن

۲-به مفاهیم دیداری و شنیداری و زبان بدن دقت کن

خیلی از مکاملات بصورت حرکات بدنی هستن. به حرکات معلمت نگاه کن و ببین که با حرکات بدنش مثلا دستش، کجارو بیشتر تاکید میکنه که مهمه. مطمئنا این بخش ها، یکی از مهم ترین بخش های بحث مورد نظر خواهند بود.

*اگه معلمت سر یه بحث خاص پا میشه و قدم میزنه، مطمئنا موضوع مهمی هستش. اگه معلمت یه بحثی رو نشسته گفت، به نظر نمیاد که بحث خیلی مهمی باشه.

حتما با ذهن باز گوش کن

۳-حتما با ذهن باز گوش کن

اصلا درست نیست راجع به چیزهایی که سر کلاس میشنوی بدون این که امتحانشون کرده باشی قضاوت کنی. بعضی وقت ها چیزهایی رو میشنویم میگیم اوه این احمقانه ست یا این که میگیم گیج کننده ست و….اگه به این شیوه پیش بریم واقعا یادگیری موضوع برامون سخت خواهد بود. در مقابل سعی کن به چیزهایی که معلمت میگه احترام بزاری و با ذهن باز یاد بگیری.

*حتما راه های خلاقاته رو برای یادگیری مطالب به کار ببر. اگه مثلا در کلاس ریاضی هستی با این ذهنیت که دانش آموز هستی سر کلاس نرو، به این فکر کن که مثلا فضانورد هستی و یا این که مثلا داری یه زبان روباتیک یاد میگیری

دقت کن و ببین معلم چی میگه

۴-دقت کن و ببین معلم چی میگه

در ذهنت فیلمی از چیزی که داری یاد میگیری درست کن. سعی کن مفاهیم و عکس ها رو کنار هم قرار بدی و فیلمت رو بسازی

*اگه مثلا داری زیست شناسی گوش میدی، میتونی میکزوب ها و ویروس ها و اندامک و سلول و …. رو بر حسب پروسه ای که داری میخونی تصویر سازی بکنی. خودت رو به اندازه ی سلول کوچک کن و وارد دنیای این سلول ها شو.

*حتی اگه دارین راجع به ریاضی صحبت میکنین سعی کن اونهارو هم تصویر سازی بکنی، سعی کن اعداد و مقاهیم رو بصورت سیب یا مثلا سیب زمینی در نظر بگیری، که با جمع ضرب یا تقسیم بزرگ و کوچک میشن. این کار باعث میشه یادگیری بهتر بشه.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *