بهتر است شبها زود بخوابید

ما میخواهیم بدانیم که چگونه خوب بخوابیم تا هنگامیکه بیدار می شویم حال خوبی داشته باشیم. یکی از مهمترین علت ها در چگونگی خوب خوابیدن زمان به خواب رفتن است . بسیاری از ما تجربه کرده ایم زمانیکه دیر می خوابیم روز بعد حال خوبی نداریم. . در این مقاله ما نگاهی اثرات دیر خوابیدن می اندازیم . این به ما کمک خواهد کرد که تصمیم عاقلانه ای در مورد این که چه ساعتی از شب باید بخوابیم، بگیریم.

maxresdefault
عوارض دیر خوابیدن
خواب کافی و بموقع و تغذیه مناسب باعث دفع مواد زاید سمی از بدن وجلوگیری از چاقی و پوکی استخوان می‌شود.
دیر خوابیدن دختران باعث بیشتر شدن خطر ابتلا به پوکی استخوان میگردد ..

دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن باعث حذف شدن ومهمترین وعده غذایی نوجوانان میگردد. نوجوانانی که دیر از خواب بیدار میشوند دیگر تمایلی به خوردن صبحانه نخواهند داشت و همین باعث بوجود آمدن اختلالاتی در بدن آنها میگردد.
دیر خوابیدن باعث کاهش میزان یادگیری نوجوانان میگردد.

نتایج یک تحقیق نشان داد که دیر خوابیدن نوجوانان موجب افزایش وزن آن‌ها می‌شود. همچنین نوجوانانی که زود به رختخواب می‌روند، از افزایش بی‌رویه وزنشان پیشگیری شده و این موضوع در تناسب اندامشان مؤثر است.

به گزارش روزنامه انگلیسی، نوجوانانی که دیر به رختخواب رفته و دیر از خواب بیدار می‌شوند از نظر فیزیکی دو برابر غیر فعال‌تر از سایرین هستند و تمایل بیشتری به صرف ساعت‌ها از وقت خود در مقابل تلویزیون یا کامپیوتر دارند.

دانشمندان در سال‌های اخیر دریافته‌اند نوجوانانی که میزان خواب کمتری دارند، نسبت به افرادی که خواب کافی دارند، از سلامت کمتری برخوردارند.

sleep-guy-final-pics

بهترین ساعات برای خوابیدن

ساعت نه تا یازده شب،  زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید .

 

 

m_id_401088_kids_sleep

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *