با قوانین عجیب و غریب آمریکا آشنا شوید

با قوانین عجیب و غریب آمریکا آشنا شوید

نیویورک شهری که هیچگاه نمی خوابد، به عنوان یکی از شهرهای بزرگِ آزاد و مفرّح جهان شناخته می­شود که همه چیز در آن جریان دارد. مأمورین شهرداری نیز چشمانشان را به روی بسیاری از قوانین دست و پاگیری می­بندند که هنوز در کتاب­های قانون سیب بزرگ(به نیویورک سیب بزرگ هم می­گویند) وجود دارد. به عنوان مثال، قانون جدیدی که هنوز موجود است، چرخیدن  و گشت زدن مردان در خیابان و نگاه نامناسب به زنان است که ممنوع اعلام شده و مجرم ۲۵ دلار جریمه می­شود. کسانی که برای مرتبه دوم مرتکب  این جرم شوند به آن­ها دستور داده می­شود هر وقتی که بیرون می­روند چشم بند داشته باشند.

بدون شک در تغییر قوانین مأمورین اخلاقی و مذهبی باید آگاه باشند زیرا مثلا روابط نامشروع در نیویورک جرم محسوب می­شود. دیگر قوانین عجیبی که در کتاب قانون همچنان وجود دارد این است که پوشیدن لباس های نامناسب برای زنان ممنوع است .علت این موضوع برای این است که شهروندان شاید نخواهند یکدیگر را با چنین لباس هایی ملاقات کنند.

در ایندیانا اگر مردم سیر خورده باشند و کمتر از چهار ساعت از آن گذشته باشد مردم اجازه ندارند به سینما یا تئاتر بروند و یا در خیابان دوچرخه سواری کنند.

در واشنگتن، وانمود کردن به داشتن خانواده پولدار ممنوع است همچنین در ایالت میسوری ، نجات  دادن زنان با لباس خواب، برای ماموران آتش نشانی ممنوع است.

در خصوص حیوانات -“در میامی آمریکا، تقلید کردن رفتار جانواران ممنوع است. در لینوئیس آمریکا دادن سیگار روشن به حیوانات ممنوع است!”

در لوا بوسیدن بیشتر از ۵ دقیقه خلاف قوانین است همچنین در بخشی از ایالت نوادا، “بوسیدن زنان توسط مردان سبیلو ممنوع است.” در ماساچوست اگر پنجره ها بسته و قفل نباشد خروپف در خواب ممنوع است .

اگر کسی در آمریکا پس از خواندن تمام این قوانین دست و پاگیر احتیاج به نوشیدن داشته باشد باید بداند در پنسیلوانیا یک قانون قدیمی است هیچ مردی حق خریدن الکل ندارد مگر همسرش رضایت بدهد. همچنین در اوهایو آمریکا، ماهیگیری در زمان مستی ممنوع است!

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. md hassan گفت:

    البته بعضی از این قوانین صرفا روی کاغذ موندن و خود به خود منقضی شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *