با افراد زورگو چگونه رفتار کنیم؟

How-to-Identify-if-Your-Child-is-a-Bully1

وقتی کلمه ی قلدر یا زورگو را می شنوید چه فکر می کنید ؟ در مدرسه در کوچه، در محیط زندگی، در محیط های ورزشی و… همه جا هستند کسانی که دلشان بخواهد برتریشان را بازورگویی نشان دهند. یک آدم شرکه بچه ها را هل می دهد یا آدمی که در اتوبوس وسائل بچه های کوچک تر را به این طرف و آن طرف پرت می کنند ؟ درست است آن  یک بچه قلدر است اما او تنها قلدراطراف شما نیست .قلدری سرگرمی جالبی نیست . بلکه نوعی نادانی است و تنها هدفش ناراحت کردن دیگری است . خواه دختری به لباس های شما بخندد و یا پسری خودکارتان را بگیرد . هر دوی اینها به قدرت مربوط است . وقتی هدف زروگویی قرار گرفتید ، او قدرتمند می شود و شما ضعیف تر .

قدرت بخشی از هوش شما ست . اگر کسی تلاش کند تا قدرت شما را بگیرد شما مورد زروگویی او قرار گرفته اید اگر این طور باشد شما مجبورید بجنگید .

در برابر افراد زورگو چکار کنیم؟

 1. نادیده گرفتن بهترین اثر را دارد اگر با ترک کردن محل همراه باشد . اگر فرد زروگو می خواهد شما را ناراحت کند . اجازه ندهید این را کار را بکند اگر هم ناراحتتان کرد نگذارید متوجه شود .
 2. با عصبانیت و دلخوری نگاه کنید نه اینکه اینکه بترسید یا ناراحت شوید . مثل اینکه او پشه ای است که در اطراف شما پرواز میکند .
 3. یک تقویم بردارید هر روزی که او شما را رنجاند یک علامت بگذارید . چند هفته به او فرصت دهید اگر این مسئله حل نشد باید از شیوه یدیگر استفاده کنید .
 4.    اجازه ندهید تا کسی باعث ناراحتی شما بشود. قول معروف سوژه در دست فرد قلدر ندهید.

اگر به او یک هشدار دادید و او به کارش ادامه داد چه کار کنیم ؟

حقیقت این است که شما اصلا نباید احساس مقصر بودن داشته باشید کسیکه زور میگوید نمی تواند از پس حل کردن مشکلات بربیاید . آمادگی صحبت کردن درباره ی اتفاقی که افتاده است را داشته باشید . کلمات خاص و تهدیداتی را که قلدر استفاده کرده بود را به خاطر داشته باشید . و به یک بزرگتر همه ی چیزهایی را که برای جلوگیری از زروگویی اش گفتید بگوئید . تنها خود شما می توانید این مشکل حل کنید .

 • نادیده گرفتن
 • جلوی او ایستادن
 • گفتن
 • عین خوش رفتار کردن و چیزی بدی بهش گفتن
 • از اونجا رفتن

کارهایی است که شما میتوانید در مقابل فرد زروگو انجام دید اما پیشنهاد ما جلوی او ایستادن است . اگر شما راه دیگه ای به ذهنتون میرسه با ما در میان بگذارید .

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. اسفند ۲۴, ۱۳۹۶

  […] با افراد زورگو چگونه رفتار کنیم | نوجوان شاد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *