راههای باهوش بودن در مدرسه

میخوای تو مدرسه همیشه بهت توجه کنن ؟ میخوای شاگرد زرنگ باشی ؟ مقاله زیر را بخوون و انجام بده حتما موفق میشی

 همه ی تکالیفت رو انجام بده

 

۱-همه ی تکالیفت رو انجام بده

با آماده کردن تکالیفت، آمادگی بیشتری برای بحث و بررسی در کلاس پیدا خواهی کرد. توانایی بحث سر کلاس در رابطه با موضوع درس تو رو باهوش تر نشون خواهد داد. همچنین قادر خواهی بود راجع به سوالات و چیزهای سخت تر که نمیفهمیشون هم سوال بپرسی.

*حتما یه جوری برنامه ریزی کن که همه ی تکالیفت رو سر موقع تموم کنی. حتما باید شب قبل از کلاس مورد نظر تکالیفت آماده باشه. این کار به ذهنت آمادگی میده که مفاد و مفاهیم رو بفهمه و زیر و رو کنه.

*در پایان هر کلاس تو دفترت تکالیفی که معلم بهتون میده رو یادداشت کن، این کار باعث میشه که بفهمی معلم ازت چه انتظاراتی داره و برای جلسه ی بعد باید چکارا بکنی.

تحقیقات اضافی انجام بده

۲-تحقیقات اضافی انجام بده

با انجام تحقیقات اضافی و ارائه ی این تحقیقات در کلاس، باهوش تر به نظر خواهی رسید. میتونی به انواع منابع از جمله کتاب ها، اینترنت و…. سر بزنی و چیزای زیادتری راجع به مطلب مورد نظر یاد بگیری.

*و زمانی که نوبت به بحث راجع به موضوع مورد نظر میرسه میتونی چیزهایی رو که یاد گرفتی رو در کلاس بگی و اطلاعاتت رو در اختیار بقیه هم بگذاری، این کار باعث باهوش به نظر رسیدنت میشه.

لیست از سوالات رو آماده کن

۳-لیست از سوالات رو آماده کن

زمانی که داری روی تکالیفت کار میکنی، حتما از بخش هایی که نمیفهمی یادداشت برداری کن و یا ایده هایی که به نظرت جالب میان رو به یادداشت هات اضافه کن. سپس بعد از تموم شدن تکالیفت لیستی از ایده ها و سوالات رو از روی یادداشت هات آماده کن و در کلاس مطرح کن.

وقت شناس باش

۴-وقت شناس باش

اگه دیر سر کلاس آماده بشی ممکنه بخش های مهم و جالب رو از دست بدی. از طرف دیگه زود حاضر شدن باعث میشه که از اول بحث در کلاس حظور داشته باشی و سوالات تکراری نپرسی. زود آماده شدن به معلم نشون میده که بهش و به کلاسش احترام میزاری. حتما پنج دقیقه قبل از شروع کلاس تو کلاس آماده باش. اگه قبل از کلاس در وسط مکالمه یا چیزی با کسی هستی حتما عذرخواهی کن و سعی کن زود خودت رو قبل از شروع کلاس به کلاس برسونی.

 

 

 فقط مطالعه کن

۵-فقط مطالعه کن

یه راه مهم برای باهوش به نظر اومدن در کلاس، افزایش سطح معلومات عمومیه. خوندن و مطالعه کردن یه راه عالی برای انجام این کار هستش. با مطالعه ی زیاد، باهوش تر هم میشی. مثلا وقتی یه کتابی رو شروع به مطالعه میکنی، به خودت بگو که مثلا در عرض یک ماه کامل میخونیش و تمومش میکنی. همچنین میتونی به مجلات و کتاب های مشهور مختلف مثل نشنال جئوگرافی سر بزنی و سطح معلوماتت رو در هر زمینه ای بالا ببری. چیزهایی رو بخون که بهشون علاقه داری. ممکنه یه زمانی در یه جایی و یا در کلاس راجع به اون موضوع بحث بشه و اونوقته که میتونی با اعتماد به نفس دستت رو بالا ببری و بحث کنی.

*مثلا میتونی بگی در رابطه با این موضوع من یه مقاله خوندم که خیلی سورپرایز شدم ، قدمت این کار بر حسب اطلاعات موجود در مجله ی نشنال ژئوگرافی به هزاران سال پیش برمیگرده و….

خودت رو به چالش بکش

۶-خودت رو به چالش بکش

سطح دانشت رو با به چالش کشیدن خودت، افزایش بده. به چالش کشیدن خودت با یادگیری چیزهای جدید، مثلا یادگیری یه زبان جدید، یادگیری یه موضوع جدید برای مطالعه، فعالیت هایی مثل نقاشی و…. سطح هوش رو بالاتر میبره. در اکثر مواقع به چالش کشیدن یعنی این که یکم بیشتر تلاش کنی و یکم خودتو به زحمت بندازی. بعد از اون اگه در اون کار ماهر شدی میتونی بری و چیز دیگه ر یاد بگیری.

*بعضی از مثال ها در زمینه ی به چالش کشیدن میتونه، آشپزی یه غذای خاص به جای خریدن اون از رستوران، خوندن کامل کتاب به جای سر سری نگاه انداختن به اون،  یا این که به جای غر زدن راجع به این که مثلا شطرنج رو یاد نمیگیری، خودت رو وادار کن که یاد بگیریش.

خودت دست به کار شو

۷-خودت دست به کار شو

به جای این که به تکنولوژی تکیه کنی که واست کار انجام بده، خودت دست به کار شو و خودت اون کار رو انجام بده. برای مثال به جای این که از GPS برای پیدا کردن مکان استفاده کنی، یاد بگیر که با جستجو کردن خودت مکان مورد نظر رو پیدا کنی. راه ها و این که چجوری به هم وصل شدن رو یاد بگیر. یاد بگیر که چگونه جهت شمال، جنوب، مشرق و مغرب رو در یه جای خاص بدون استفاده از قطب نما پیدا کنی.

باور کن که تو باهوشی

۸-باور کن که تو باهوشی

با گفتن این کلمه به خودت که تا باهوشی و باور کردن این که تو ظرفیت باهوش شدن رو داری، میتونی خودت رو متقاعد کنی که به سمت یاد گیری چیزهای جدید قدم برداری. اگه بشینی و با خودت فکر کنی که همه ی چیزهایی رو که لازم بود رو یاد گرفتی فقط به خودت نهیب میزنی که تنبلی پیشه کنی، چون انقد دانش میتونی در زمینه ی مورد نظرت جمع کنی که حتی تا آخر عمر کار کردن رو اون موضوع کافی نخواهد بود. در رابطه با ایده های جدید خیلی انعطاف پذیر باش و به نظرات و ایده های بقیه هم احترام بزار.

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. ستیا گفت:

    یکم مطلب های بهتر

  2. انیس گفت:

    با تصاویر واضح من چهارم میرم اِنیس هستم و خیلی زرنگ هستم لطفا راهنمایی بیشتری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *