اگر معلمت از تو متنفر است …

اگر معلمت از تو متنفر است ...

۱-به نظرت چی بیتشتر از همه باعث عصبانیت او می شود ؟ وقت هایی که تو و دوستانت سرکلاس با هم حرف می زنید ؟ دست خط تو ؟ حتی از اگر فکر می کنی او بی دلیل به تو گیر می دهد ، باز هم سعی کن رفتارت را بهتر کنی . مقداری کمتر حرف بزن . موقع نوشتن بیشتر به دست خطتت توجه کن . شاید تنها چیزی که برای نرم کردن دل او لازم باشد . کمی تلاش مضاعف از جانب توست .

۲- بیرون از کلاس در مورد این مسئله با دوستانت حرف بزن . آیا آنها هم فکر می کنند معلمت از تو خوشش نمی آید ؟ اگر آنها چنین برداشتی از رفتار او ندارند ، ممکن است اصلا هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و تو بیخودی داری حرص میخوری!

۳-دوستانت فکر می کنند معلمت از آنها هم بدش می آید ! شاید او ذاتا آدم غرغرو و بداخلاقی است . می دانم که اصلا چیز خوشایندی نیست ولی حالا حداقل می دانی که فقط تو نیستی که با معلمت مشکل داری.

۴- قرار است جلسه ی اولیا و مربیان برگزار شود ؟ شاید مامان و بابا بفهمند چی او را عصبانی می کند . شاید هم اصلا معلمت به آنها بگوید خیلی خوشحال است که شاگردی مثل تو دارد. آن وقت خیالت راحت می شود و می فهمی که همهی این ماجراها یک سوء تفاهم بوده و بس!

۵- اگر هیچ کدام از این راه ها جواب نداد ، فقط کار خودت را بکن .  مودب باش. زیاد به رفتار معلمت فکر نکن . از هر چیز گذشته ، این بهترین موقعیت است که یاد بگیری در زندگی ، چطور با یک آدم بدقلق کنار بیایی. خوشبختانه او تا ابد معلم تو نمی ماند !

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. Kebriti81 گفت:

    ببخشید میخواستم بدونم که اگه ما از معلممون متنفر باشیم باید چیکار کنیم!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *