اگر عادت ماهیانه هستی و لباست لک شد

۱٫آیا پولیوری ، ژاکتی ،  چیزی روی بلوزت پوشیده ای ؟ آن را در بیاور و دور کمرت ببند تا وقتی از جایت بلند شدی ، پشتت را بپوشاند . اگر خودت ژاکت نداری . شاید دوستت داشته باشد .

۲٫ اگر می توانی ، صبر کن تا زنگ بخورد . سرجایت بنشین تا بقیه ی بچه ها از کلاس بیرون بروند .

۳٫یواشکی ماجرا را به دوستت بگو . از او بخواه یک دستمال کاغذی به تو بدهد . بعد وقتی که بلند شدی ، خون را با دستمال از روی صندلیت پاک کن . از دوستت بخواه پشت سرت راه بیاید تا به دستشویی برسی.

۴٫ وقتی دستشویی رسیدی ، دوستت را بفرست دفتر تا با ناظم صحبت کند . معمولا توی دفتر برای بحران هایی مثل این ، لباسی،چیزی دارند . اگر هم نداشتند ، خانم ناظم می تواند به پدر و مادرت تلفن کند یا راه دیگری برای کمک به تو پیدا کند . خلاصه نگران نباش.

اگر عادت ماهیانه هستی و لباست لک شد

 برای پیشگیری چکار کنیم

تاریخ قاعدگی ماهانه ات را جایی یادداشت کن . اینکار کمک می کند پیش بینی کنی دوره ی قاعدگی بعدیت کی شروع می شود . یادداشت کن چه روزهایی از دوره ، خونریزت شدیدتر است. در آن روزها زود به زود نوار بهداشتیت را عوض کن .محض احتیاط ، از یک نوار بهداشتی اضافی استفاده کن . اگر متوجه شدی که باید نوار بهداشتیت را عوض می کردی و یادت رفته ، صبر کن و در یک زمان مناسب از معلمت اجازه بگیر که به دستشوئی بروی . ( لازم نیست دلیلش را بگویی ) بهتر است نوار بهداشتیت را بیش از اندازه عوض کن ، تا اینکه کمتر از حد لازم اینکار را انجام بدهی .

منبع : کتاب راهنمای دختران امروزی

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *