من دندان‌های نامرتبی دارم

من دندان‌های ناجوری دارم آنها کج هستند و دندانهای جدیدم نیز در جای درستشان رشد نکرده‌اند. با این دندان‌ها خنده من زیبا نیست. اگر هم دهانم را ببندم اخمو به نظر می‌رسم. دیگر دوست ندارم دندان‌هایم را مسواک بزنم. چطور می‌توانم نامرتبی دندان‌هایم را رفع کنم در حالیکه رفتن به دندانپزشکی را دوست ندارم.

اورتودنسی دندانها

اوردتودنسی دندانها

 

وقتی دندان‌های شما کج و نامرتب اند هیچ راهی ندارید جزء اینکه یک دندانپزشک دندان‌های شما را ببیند. بسته به وضعیت دندان‌هایتان ممکن است به براکت  نیاز داشته باشید یا اینکه نیاز باشد تعدادی از دندانهایتان کشیده شود تا فضا برای دیگر دندانهایتان باز شود. درک کنید که این مسایل کاملا طبیعی است. بیشتر بچه‌ها و نوجوانان به ارتودنسی نیاز دارند. رشد کردن دندانها به صورت کاملا منظم، سفید و سالم خیلی نادر است.

2

با پزشک خود درباره‌ی گزینه‌های اصلاح دندان‌هایتان صحبت کنید ارتودنسی نامرئی می‌تواند یک انتخاب برای شما باشد زیرا انعطاف‌پذیراست و به فرم دهان شما در می‌آید نرم و به راحتی قابل برداشتن است. اگر شما براکت ‌ها را دوست نداشتید می‌توانید آنها را انتخاب کنید.

3
البته این نکته را بدانید که بیمارانی که متقاضی درمان ارتودنسی هستند باید بهداشت بسیارخوبی داشته باشند، چون در شرایط قرارگیری پلاک‌های متحرک و به خصوص براکت و سیم های ثابت رعایت بهداشت دهان مشکل تر می شود و اگر بیمار دقت و تمرکز کافی در رعایت بهداشت خود نداشته باشد، دندان ها زیر براکت و سیم های ارتودنسی به سرعت دچار پوسیدگی می شوند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *