استفاده درست از اینترنت

گاهی لازمه که متفاوت تر از بقیه باشی و یاد بگیری که چطور میشه استفاده جالب تر و بهتری از اینترنت داشت. اگه دنبال راه حلی میگردی که هم از اینترنت استفاده مفید کنی و هم ازش لذت ببری. بهت پیشنهاد میکنم با این مطلب همراه باشی تا با جذاب ترین ایده ها آشنا بشی.

با هم اتاقیت یا هم خونه ای که داری ارتباط خوبی برقرار کن و سعی کن حفظش کنی

ارتباطت رو با بستگانت حفظ کن

توی دنیای امروز، به خاطر مسائل و مشکلات زندگی، افراد از هم فاصله گرفتن و کمتر فرصت احوالپرسی دارن. یه راه جالب اینه که هر هفته وقتی سرت خلوته، با فک و فامیلات از طریق تلگرام یا نرم افزارهای دیگه ارتباط برقرا کنی  و در مورد زندگیشون بپرسی که چطور میگذره؟ حتما اونا با دیدن پیامت ذوق زده میشن که به فکرشون بودی. همچنین برای معلم هات توی روز معلم میتونی ایمیل بفرستی یا برای دوستت توی روز تولدش ایمیل تبریک بفرستی. این روشیه که میتونی ارتباطت رو با بقیه حفظ کنی.

محصولات حاصل از فرایندهای شیمیایی باید طوری باشن که پس از استفاده، محیط زیست رو تخریب نکنن و به راحتی بشه اونها رو به مواد بی ضرر تجزیه کرد.

به جامعه ات کمک کن

شاید تعجب کنی و بگی که مگه منم میتونم به جامعه ام کمک کنم؟ آره تو هم میتونی. مثلا میتونی توی وب سایت حفظ محیط زیست سر بزنی و یاد بگیری که چطور میشه با محیط اطرافت و زمین دوست باشی. علاوه بر این وقتی یاد گرفتی میتونی به خانواده ات هم آموزش بدی که با محیط زیست چطور رفتار کنن و شهر و جامعه پاکیزه بمونه.

راستی میتونی به وبسایت کمک به کودکان پرورشگاهی هم سر بزنی و اسباب بازی ها و عروسکهاتو بهشون هدیه بدی تا دلشون رو شاد کنی. یا میتونی به سایت حیوانات خانگی سر بزنی و اگه علاقمند بودی از یکیشون نگهداری کنی.

درس و نمره ات رو بهتر کن

اگه معلمت بهت یه پروژه دلخواه داده که انجام بدی اما عنوانی به ذهنت نمیرسه. پس بهتره یه گشتی توی اینترنت داشته باشی تا ایده های جدیدی پیدا کنی. اگر هم سر یه مساله ریاضی گیر کردی و بلد نیستی حلش کنی، با یه جستجو توی بخش کمک آموزشی ها میتونی مشکلت رو حل کنی و اطلاعاتت رو در مورد حل مساله بیشتر کنی. رفته رفته درس و نمره ات هم با دیدن این آموزش ها بیشتر میشه.

مکالمات اینترنتی

با اینترنت تفریح کن

درست حدس زدی! وقتی حوصله ات سر رفت و کار خاصی  نداشتی، میتونی توی اینترنت بازی آنلاین انجام بدی. یا حتی میتونی سری به وب سایت های بازیگران مورد علاقه ات بزنی.  میتونی در مورد پرنده و حیواناتی که خوشت میاد، عکس جمع آوری کنی یا عکس طبیعت رو از توی نت بگیری و روی دیوار اتاقت بچسبونی.

حرف آخر

اینترنت یه دنیای جدیدی از اطلاعات است که با یه کلیک ساده میتونی در موردش بخونی و هر روز دنیای اینترنت داره بزرگتر و گسترده تر میشه. تقریبا میشه گفت که همه چی توی اینترنت به راحتی قابل دسترس است. حالا بستگی به خودت داره که بخوای چه انتخابی داشته باشی که برات مناسبه. ولی بهتره گزینه هایی رو انتخاب کنی که به علم و دانشت اضافه میکنه و روز به روز باسواد تر بشی. با داشتن اطلاعات کافی از دنیای اطرافت میتونی با انگیزه تر باشی و با قدرت به ادامه زندگیت مشغول بشی.

نویسنده: زینت قضاوتی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *