آیا می توانیم اعتماد به نفس خود را تغییر دهیم

اعتماد به نفس

قطعا !خودتان را یک هنرمند و اعتماد به نفستان را یک توپ گلی تصور کنید که می توانید آن را به هر شکلی که دوست دارید در بیاورید . در دورن شما قدرتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند این گل را تبدیل به مجسمه ی دلخواه خود کنید. اولین کاری که باید بکنید این است که برای خودتان احترام و شان قائل شوید چگونه ؟ به این ترتیب :

هوشمندانه انتخاب کنید . وقت پدر و مادرتان به شما آزادی بیشتر می دهند تا کارهای خود را به تنهایی انجام بدهید ، میخواهند بدانند وقتی در کنارتان نیستند . می توانید از خودتان مراقبت کنید یا نه . باید مقررات خانه را به یاد داشته باشید و انتخاب هایی را انجام بدهید که اگر پدر و مادرتان هم بودند ، احتمالا همان انتخاب ها را داشتید .


اعتماد به نفس

مراقب خود باشید . ممکن است شما و دوستانتان ایدهای جسورانه ای داشته باشید ، اما لازم است کاملا مراقب شرایط پر خطر زندگی واقعی و همین طور فضای اینترنت باشید . اگر فکر می کنید در برنامه ای که چیده اید احتمال خطر یا اشتباه وجود دارد ، به سراغ ایده ی جدید بروید .

به خودتان القاب زشت ندهید . لاید این ضرب المثل را شنیده اید که ” چوب و سنگ ممکن است استخوان های آدم را بشکنند ، ولی کلمات زشت به انسان صدمه ای نمی زنند .” این حرف کاملا غلط است . کلمات زشت ، هم صدمه می زنند و هم فراموش نمی شوند . وقتی با دیگران با حرف های زشتشان ما را آزار می دهند ، به آنها می گوییم قلدر و بدهن . بنابراین هرگز نسبت بخود قلدر و بدهن نباشید .

از بدن خود مراقبت کنید . انسان وقتی بیمار است ، می داند چقدر سخت یا حتی غیر ممکن است که بهترین خودش باشد . بیمار نشدن ، همیشه هم شدنی نیست . ولی اگر با بدن خودتان خوب باشید زودتر خوب می شوید . با خواب ، کافی خوردن غذاهای تازه ، آرام غذا خوردن و همین طور با ورزش کردن و تحرک زیاد داشتن خودتان را سالم نگه دارید .

اعتماد به نفس

بهترین خودتان را به دنیا نشان دهید . هنگامی که بهترین احساس را درباره ی خود ندارید یا بهترین خود به نظر نمی رسید ، اعتماد به نفس شما صدمه می بیند .

با رعایت این به نکات به ظاهر خود ببالید :

  • به طور منطم حمام کنید ( حداقل یک روز در میان ) دندان هایتان را هر صبح و هر شب مسواک بزنید.
  • لباس تمیز بپوشید . لازم نیست لباس شما نو یا مطابق آخرین مد باشد . وی اگر بوی بد می دهند ، حتما باید آنها را بشویید .
  • ناخن ها و دست هایتان را تمز نگه دارید . هر هفته ناخن هایتان را بگیرید و زیر آنها را تمیز کنید .
  • همیشه بعد از دستشویی و قبل از غذا خوردن دست هایتان را بشویید.

مغرور باشید . وقتی از خانه بیرون می روید مثل ملکه ای که تاج بر سرگذاشت است راه بروید . صاف بایستید و بگذارید دنیا انسان بزرگی را که شما باشید ببیند .

چون شما واقعا بزرگ هستید .

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *